شركت مهندسين مشاور زايندآب با بيش از 35 سال سابقه فعاليت در زمينه مطالعات و طراحي تونل، سدهاي مخزني و انحرافي، شبكه‌هاي آبياري و زهكشي، خطوط انتقال آب و ايستگاه پمپاژ، آب و فاضلاب، مخازن آب و شبكه‌هاي آب شهري، مطالعات جامع منابع آب، حقوق آب، مهندسي رودخانه، قطار شهري(مترو) و داشتن 12 گواهينامه صلاحيت فني در رشته هاي تخصصي مختلف و مديريت طرح، از پشتوانه تجربي و تخصصي ارزنده‌اي در عرصه‌هاي يادشده برخوردار است.

اين مشاور با در اختيار داشتن بيش از 150نفر كادر تخصصي مجرب در مقاطع دكترا، كارشناسي ارشد و كارشناسي و برخورداري از آرشيو فني غني و بهره‌گيري از اساتيد و كارشناسان مجرب داخلي و خارجي، در طي 34 سال فعاليت خود توانسته است به جايگاه شايسته‌اي در زمينه مطالعات منابع آب و طراحي پروژه‌هاي سدسازي، تونل، شبكه‌هاي آبياري و زهكشي و آب و فاضلاب دست يابد.

انجام مطالعات و طراحي و نظارت بر اجراي سدهاي مخزني متعدد شامل 25 سد از جمله:

 سدهاي چغاخور، سورك ، حنا، قره‌آقاج و مطالعات سد مخزني بهشت‌آباد، سد و تونل انتقال الموت‌رود به قزوين و.... و طراحي و نظارت بر اجراي بيش از 100.هزار هکتار شبكه آبياري، طراحي شبكه‌هاي آب شهري با طول بالغ بر 10 هزار كيلومتر خطوط لوله اصلي و فرعي در اقطار 2000 ميليمتر تا 100 ميليمتر در شهرهاي مختلف شامل كلان شهر اصفهان و شهرها و روستاهاي متعدد ديگر، مطالعات، طراحي و نظارت بر اجراي طرحهاي عظيم احداث تونل چشمه‌لنگان به طول 3/15 كيلومتر، تونل سوم كوهرنگ به طول 23 كيلومتر، ‌تونل خدنگستان به طول 3/11 كيلومتر، مطالعات تونل بهشت‌آباد به طول 65 كيلومتر كه از نظر پيچيدگي‌هاي فني در سطح كشور بي‌نظير است،‌ گوياي دامنه فعاليت‌ها و دانش فني كارشناسان اين شركت است.

مطالعات مديريت منابع آب در چندين حوضه، مطالعات جامع آب در حوضه زاينده‌رود، مطالعات حقوق آب در حوضه زاينده رود، مطالعه، طراحي و نظارت بر اجراي طرح‌هاي متعدد مهندسي رودخانه بخش‌هاي ديگري از كارنامه درخشان مهندسين مشاور زايندآب است.

شركت مهندسين مشاور زايندآب با داشتن 6 دفتر استاني، در 9 استان كشور فعاليت دارد.

فعاليت‌هاي شركت مهندسين مشاور زايندآب علاوه بر دفاتر نمايندگي در شهرهاي مختلف و ده‌ها دفتر نظارت كارگاهي سد، تونل، شبكه‌هاي آبياري و ايستگاههاي پمپاژ، در دو ساختمان (دفتر مركزي و ساختمان شماره 2) جمعاً به مساحت 3000 متر مربع متمركز است.

كارشناسان و متخصصان كارآزموده و مجرب، كتابخانه غني و برخوردار از جديدترين كتب، نشريات و نرم‌افزارهاي فني و مهندسي، شركت مهندسين مشاور زايندآب را به جايگاه يكي از شركتهاي مهندسي مشاور شاخص و مطرح در سطح كشور ارتقاء داده است