شرکت مهندسین مشاور زایندآب با بیش از 35 سال سابقه فعالیت در زمینه مطالعات و طراحی تونل، سدهای مخزنی و انحرافی، شبکه‌های آبیاری و زهکشی، خطوط انتقال آب و ایستگاه پمپاژ، آب و فاضلاب، محیط زیست، مخازن آب و شبکه‌های آب شهری، مطالعات جامع منابع آب، حقوق آب، مهندسی رودخانه، قطار شهری(مترو) و داشتن 12 گواهینامه صلاحیت فنی در رشته های تخصصی مختلف و مدیریت طرح، از پشتوانه تجربی و تخصصی ارزنده‌ای در عرصه‌های یادشده برخوردار است.

این مشاور با در اختیار داشتن بیش از 150نفر کادر تخصصی مجرب در مقاطع دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی و برخورداری از آرشیو فنی غنی و بهره‌گیری از اساتید و کارشناسان مجرب داخلی و خارجی، در طی 34 سال فعالیت خود توانسته است به جایگاه شایسته‌ای در زمینه مطالعات منابع آب و طراحی پروژه‌های سدسازی، تونل، شبکه‌های آبیاری و زهکشی و آب و فاضلاب دست یابد.

انجام مطالعات و طراحی و نظارت بر اجرای سدهای مخزنی متعدد شامل 25 سد از جمله:

سدهای چغاخور، سورک ، حنا، قره‌آقاج و مطالعات سد مخزنی بهشت‌آباد، سد و تونل انتقال الموت‌رود به قزوین و.... و طراحی و نظارت بر اجرای بیش از 100.هزار هکتار شبکه آبیاری، طراحی شبکه‌های آب شهری با طول بالغ بر 10 هزار کیلومتر خطوط لوله اصلی و فرعی در اقطار 2000 میلیمتر تا 100 میلیمتر در شهرهای مختلف شامل کلان شهر اصفهان و شهرها و روستاهای متعدد دیگر، مطالعات، طراحی و نظارت بر اجرای طرحهای عظیم احداث تونل چشمه‌لنگان به طول 3/15 کیلومتر، تونل سوم کوهرنگ به طول 23 کیلومتر، ‌تونل خدنگستان به طول 3/11 کیلومتر، مطالعات تونل بهشت‌آباد به طول 65 کیلومتر که از نظر پیچیدگی‌های فنی در سطح کشور بی‌نظیر است و مطالعات، طراحی و نظارت پروژه سامانه دوم آبرسانی به اصفهان (طرح آبرسانی به 14 شهرستان استان اصفهان) گویای دامنه فعالیت‌ها و دانش فنی کارشناسان این شرکت است.

مطالعات مدیریت منابع آب در چندین حوضه، مطالعات جامع آب در حوضه زاینده‌رود، مطالعات حقوق آب در حوضه زاینده رود، مطالعه، طراحی و نظارت بر اجرای طرح‌های متعدد مهندسی رودخانه بخش‌های دیگری از کارنامه درخشان مهندسین مشاور زایندآب است.

شرکت مهندسین مشاور زایندآب با داشتن 6 دفتر استانی، در 9 استان کشور فعالیت دارد.

فعالیت‌های شرکت مهندسین مشاور زایندآب علاوه بر دفاتر نمایندگی در شهرهای مختلف و ده‌ها دفتر نظارت کارگاهی سد، تونل، شبکه‌های آبیاری و ایستگاههای پمپاژ، در دو ساختمان (دفتر مرکزی و ساختمان شماره 2) جمعاً به مساحت 3000 متر مربع متمرکز است.

کارشناسان و متخصصان کارآزموده و مجرب، کتابخانه غنی و برخوردار از جدیدترین کتب، نشریات و نرم‌افزارهای فنی و مهندسی، شرکت مهندسین مشاور زایندآب را به جایگاه یکی از شرکتهای مهندسی مشاور شاخص و مطرح در سطح کشور ارتقاء داده است